FIRNi logo
vjoon

Gola di Moline (M7), Monday Money (WI4), Tuborg (WI5)

Tüüp:
Jääronimine
Raskuskategooria:
WI4...WI6 / M7
Piirkond:
Cogne, Aosta org, Itaalia
Marsruudi alustamise kuupäev:
02.02.2018
Marsruudi lõpetamise kuupäev:
04.02.2018
Osavõtjate arv:
4
Retke osalejad:
  • Mikael Orkomies
  • Aleksei Shuvaev
  • Henry Patzig
  • Rees-Roonius Juurmaa
Marsruudi iseloom:
Jäämarsruut
Marsruudi kõrgustevahe meetrites:
30...250 m
Ilmastikutingimused marsruudi läbimise ajal:
Külm, selge, sademeteta
Kommentaarid:

Video ronimistripist "Supercouloir 2018"
Pildialbum

2018. aasta talvel motiveeris mind mõte ronida Prantsuse Alpides üks väga kaunis, aga samavõrd tehniliselt keerukas mäemarsruut Mont Blanc du Taculi põhjaseinal nimega Supercouloir. Ma leidsin endale mõttekaaslasteks Henry, Mikaeli ja Aleksei ning selle eesmärgiga asusime me teele 25. jaanuarist kuni 9. veebruarini kestvale talvisele jääronimis- ja alpinismitripile. Kuna teadsime Henry'ga juba eelneva aasta kogemusest, et Chamonix's on talvel ronimiseks häid olusid tabada üsna keeruline, olime seekord sättinud endale mitu tagavaraplaani. Nõnda ei lasknud me ennast heidutada, kui Chamonix'sse kohale jõudes saime teada, et ilmastikutingimused, keskmisest kõrgem laviinioht ning kehvad jääolud ei võimalda hetkel Supercouloiri ronimist kaaluda. Selle asemel võtsime ette nimekirja teistest jääronimispiirkondadest, mille kohta olime eeltööd teinud ja teadsime, et kohtame seal heas konditsioonis marsruute: La Grave, Ecrins'i rahvuspark, Cogne.

Pärast soojendusronimist La Grave's ning sisutihedat ja sündmusterohket viit päeva Ecrins'i rahvuspargis, olime valmis edasi liikuma. Tihe lumesadu, mis meid viimasel, Geronimo, marsruudil tabas, märkiski ilmaolude halvenemist Ecrins'i rahvuspargis, mis pidi kestma veel mitu päeva. Vaatasime ilmaprognoose ümberkaudsetes ronimispiirkondades ning leidsime, et õige aeg on sõita hoopis Itaalia poole peale - kuulsasse Cogne jääronimise piirkonda. Mõeldud-tehtud.

Cogne's veetsime 3 päeva. Nagu terve reisi vältel ikka, töötasime kahe seongunga: Rees-Aleksei ning Henry-Mikael. Olime alati samadel marsruutidel ning püsisime üksteisega kontaktis, kuid liikusime autonoomselt - kumbki köiskond oma varustusega. Vahetasime seongusiseselt iga mõne aja tagant esironijaid, niiet kõik töötasid igal marsruudil altjulgestuses. Cogne's veedetud 3 päeva mahtus nii mõndagi märkimisväärset. Näiteks läbisime mina ja Aleksei meie seni kõige raskema marsruudi: Repetance Super (WI6, 250 m), kus olime osalised ka ühe õnnetusjuhtumi päästetöödel. Lisaks sellele läbisime soojenduseks ja lõdvestuseks aga piirkonnas veel järgmised marsruudid:

2. veebruar
Rada: Gola di Moline (2 variatsiooni)
Raskusaste: M7
Pikkus: 30 m
Aeg: 16:00-18:00
Marsruudikirjeldus 

3. veebruar
Sektor: Valnontey
Rada: Monday Money (Henry-Mikael)
Raskusaste: WI4
Pikkus: 150 m
Aeg: 08:00-11:00
Marsruudikirjeldus 

4. veebruar
Sektor: Valnontey
Rada: Tuborg
Raskusaste: WI5
Pikkus: 200 m
Aeg: 11:00-13:00
Marsruudikirjeldus 
Ekspeditsiooni nimetus:
Supercouloir 2018
Manused
vjoon tag hjoon