FIRNi logo

Lõunakeskuse karikasari

toimub sisehooajal - sügisest kevadeni. 2002/2003 hooaja karikasari on neljaetapiline ja toimub Lõunakeskuse ronimisseinal. Esimene etapp toimub 14. detsembril 2002 algusega kell 11.00 raskusronimises. Punktiarvestusse lähevad kolme parema etapi tulemused.

Autasustamine

Igal etapil autasustatakse võistlusklasside 3 paremat.
Sarja suurtoetajaks on Matkasport, kes paneb välja auhinnad iga võistlusklassi 3 paremale karikasarja arvestuses. Peaauhinnaks on ronimissussid.
Sarja võitja saab Lõunakeskuse rändkarika.

LÕUNAKESKUSE KARIKAVÕISTLUSED
KALJURONIMISES
JUHEND*

1. KORRALDAJA

Lõunakeskuse Karikavõistluse kaljuronimises (edaspidi karikavõistlus või karikasari) peakorraldaja on Alpiklubi Firn, kes määrab karikasarja osavõistluste kohtunikud.

2. AEG JA KOHT

Karikavõistlus korraldatakse igal aastal. Karikasari koosneb 4 osavõistlusest. Osavõistlused toimuvad etappidena, mille toimumise ajad ning kohad on toodud Alpiklubi Firn võistluskalendris. Etapid korraldatakse nädalalõppudel (laupäeval või pühapäeval) kus juures ühe etapi kestus võib olla kuni 2 päeva.

3. OSAVÕTJAD

Karikavõistluses võivad osaleda kõik soovijad

4. VÕISTLUSKLASSID

Arvestust peetakse meestele ja naistele eraldi. Vanuselist piirangut ei ole.

5. VÕISTLUSE TÜÜP

Võisteldakse kiirusronimises, raskusronimises ja bouldering ronimises. Kiirusronimise võistlus võib toimuda paarisronimisena (duellidena kahel ühesugusel rajal) või üksikronimisena (ühel rajal). Raskusronimine ja bouldering võivad sisaldada kiirusronimise elementi, kus lisaks ronimise kõrgusele läheb arvesse ka raja läbimise aeg. Raskusronimise ja boulderingi radade arv ning raskusaste määratakse iga võistluse jaoks kohtunike poolt. Kiirusronimine toimub vastavalt kinnitatud võistlusreeglitele ning peab koosnema kvalifikatsioonist ja finaalist. Raskusronimise veerandfinaal toimub ühel rajal või kahel ühesugusel rajal (sarnase profiiliga ja raskusastmega rajal). Võistluse poolfinaal, finaal ja vajadusel ka superfinaal peavad toimuma ühel rajal. Bouldering võistlus toimub vastavalt kinnitatud võistlusreeglitele ja koosneb kahest voorust (kvalifikatsioon ja finaal) või kolmest voorust (kvalifikatsioon, poolfinaal ja finaal).

6. PUNKTISÜSTEEM

Võistlejate kohapunkte arvestatakse jooksvalt kogu võistlushooaja vältel. Iga järgmise etapi järel koostatakse uus edetabel, kus karikasarjas osalejad on seatud paremusjärjestusse kogutud punktisummade alusel. Punkte saavad igas klassis esimesed 10 võistlejat. Punktide arvestus toimub saavutatud kohtade alusel järgmiselt:
KohtPunktidKohtPunktid
11665
21274
3983
4792
56101
Osavõtjad, kelle võistlustulemus ei mahu esimese 10 hulka, saavad 0 punkti ja seatakse paremusjärjestusse saavutatud kohtade alusel. Kui karikasari koosneb 4 etapist summeeritakse lõpptulemuse saamiseks 3 parima etapi kohapunktid.

7. KOHTADE JAGAMINE

Kui peale hooaja viimast võistlust on võistlejad kogunud võrdse arvu punkte, loetakse paremaks see võistleja, kes on omavahelistes vahetutes jõuproovides (näiteks paarisronimine) rohkem võitnud või kes on erinevatel etappidel saavutanud rohkem kõrgemaid kohti. Kui ka see ei selgita paremusjärjestust, loetakse võistlejate tulemused võrdseteks ja kohad lähevad jagamisele.

*käesoleva juhendi koostamisel on kasutatud Tallinna Kaljuronimisklubi poolt välja töötatud Eesti Kaljuronimise Karikavõistluste juhendit