FIRNi logo
vjoon

Riias alpinismitehnikate võistlustel

Riia alpiklubi "Traverss" korraldataval sportliku alpinismitehnika võistlusel Gandrs Kauss oli sel sügisel esindatud ka Tartu rakuke.

Gandrsi välironimisseinal toimunud võistlusel osales 10 kaheliikmelist seongut. Võistlustrasse oli kokku 3:
1) Päästetööd: esironija tõus topeltköie tehnikaga ülemisse jaama; pendlit vältides kannatanu (90 kg) järgi transportimine; teise ronija tõus ülemisse jaama; seongu ja kannatanu alla laskumine.
2) LoopTools: mõlema ronija tõus ülemisse jaama, kasutades LoopTool'e ehk puust "kirkasid", seongu laskumine alla piirangualasse.
3) Kaotus: stardihetkel on üks ronija ülemises jaamas, teine alumises ning toimunud on ainsa põhiköie kaotus; seongul on vaja köis uuesti üles saada ning seejärel koos lisaraskusega läbida speleoelement üle piiranguala.

Kõigi trasside kontrollajad olid napid 20 minutit. Ülesanded olid huvitavad, kuna seda sorti tehnikate harjutamisel on olemas arvestatav seos päris mägedega - et õigel hetkel reaalses situatsioonis tegutseda kiiresti ja optimaalseid töövõtteid kasutades. Etteantud ajaga trassi läbimine nõudis kõigilt head koostööd, läbimõeldud tegutsemist ja kogemust. Juhtus, et kohati jäi puudu kas ühest või teisest, vahel oli küsimus vaid sekundites. Lõunanaabrid, kellega võrreldes on sportlik alpinismitehnika Eestis veel ilma laiema kandepinnata, tõestasid aga meie rõõmuks jätkuvalt, et kõik on võimalik!


comments powered by Disqus


vjoon tag hjoon