Sügisene Turvakodu seikluspäev

Kõik muud teemad.

Moderaator: volli

Vasta
andresh
Postitusi: 41
Liitunud: 14 Juun 2010, 15:37

Sügisene Turvakodu seikluspäev

Postitus Postitas andresh »

Tere õhtust kõigile!

Järgmine nädal on lastele koolivaheaeg. Selle puhul esitas Tartu Laste Turvakodu taas Firni mägironijatele üleskutse veeta lastega üks seikluslik päev.

Selleks päevaks on reede, 24. oktoober. Kohtadeks lõunakeskus ja Turvakodu. Teretulnud on kõigi treeninguliste abi, nii edasijõudnute kui algajate. Ronimisseinal ohutust tagama, kantseldama, innustama, aitama. Sügisel trenniga liitunutele on see hea võimalus oma oskused hea asja nimel mängu panna. Oleks vahva kui abilisi jätkuks terve päeva jooksul, aga hinnatud on seegi, kui tuled nii kauaks, kui saad. Eelkõige ootaks abi just ronimise ja hiljem vestlusringi läbiviimiseks. Igal juhul tulge, saate toredate väikeste inimestega koos olla, kogemuse võrra rikkamaks, kommi ja morssi. Huvist võib märku anda nii kirja teel kui trennis.

Päevakava:

10.30-12.00: Ronimine LK seinal (vaja 7 julgestajat)
12.10-13:20: Avastusretk lõunakeskuses (orienteerumine-hakkamasaamine)
13.30-13.50: Elamuskino
Lõunasöök Turvakodus
15.00-17.00: Mägedeteemaline vestlusring. Mitte loeng, ettekanne ega slaidišou. See lapsi nii väga ei köida. Prooviks sedasi. Mägironimine esitab füüsilisi ja vaimseid väljakutseid. Tihti tuleb ette olukordi, mis on rasked. Firnikad võiks jutuotsa lahti teha ja neid konkreetseid olukordi meenutada, ümber jutustada, neist mingi iva leida. Kas suutsime raskustest üle olla või jäime olukorras kõrvaltvaatajaks? Millest jõudu ammutasime, et edasi liikuda? Turvakodu kasvataja abil ja suunamisel kanname need katsumused-õppetunnid üle laste igapäevaellu, proovime tõmmata paralleele proovikividega, mis elu nende endi teele veeretanud on ja otsime lahendusi. Äkki õnnestub?

--
Rees
andresh
Postitusi: 41
Liitunud: 14 Juun 2010, 15:37

Re: Sügisene Turvakodu seikluspäev

Postitus Postitas andresh »

Palun pange siia kirja, kes saab ürituse sujuvasse kulgemisse abikäsi pakkuda.
Vaja on põhiliselt:
- ca 8 julgestajat-abilist ronimisajaks 10:30-12:00
- mägironimisest rääkima vestlusringi 15:00-17:00
Vasta