Matkast Kesk-Kaukasuses

Kõik mis on matkamise ja reisimisega seotud. Reisimuljed, matkade korraldamine jne.

Moderaator: volli

Vasta
hendrik
Postitusi: 31
Liitunud: 09 Sept 2006, 18:31
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Matkast Kesk-Kaukasuses

Postitus Postitas hendrik »

Nagu osad firnikad juba teavad, käisin ma koos viie seltsilisega augustis mägimatkal Kesk-Kaukasuses Elbruse kandis. Matka marsruut oli meil üldjoontes sama, mis eelmisel aastal Jaan Ainelo juhitud matkal, kus osales mitmeid Firni liikmeid.

Kuna kogemustepagas oli meil oluliselt väiksem, ületasime marsruudil Ida-Dzhantugani kuru - Ukraina kuru ringi asemel ainult Gumatshi kuru. Plaanisime algul radiaaltõusu Ida-Dzhantuganile, aga vägese lume tõttu haigutas seal suur bergshrund, kust ei saanud üle. Niisamuti oli Gumatshi tipuhari sulanud kitsa noatera kujuliseks ja eeltipu küljest lahti löönud nii et me päris tippu turnima ei hakanud. Ülejäänud marshruut oli meil eelmise aasta omaga identne. Kogu grupp käis Elbruse idanõlval üle 5000 ja kolm matkajat tõusid ka tippu. Ise käisin kaks korda üle 5, aga kehva ilma tõttu ei hakanud edasi ronima.

Loodetavasti saame me mingil ajal pildid ja matkapäeviku netti üles, valmimas on ka väike filmike meie käigust, mille katsume samuti kuhugi üles riputada.

Praegu võib minu kodukalt kesonmis.blogspot.com vaadata lühikest videoklippi jääronimisest sel talvel Rannamõisas, sealsamas on ka osaline kirjeldus meie juunikuisest käigust Soome erinevatesse ronimispaikadesse.
volli
Postitusi: 26
Liitunud: 06 Sept 2006, 21:55
Asukoht: Tartu
Kontakt:

Postitus Postitas volli »

Näe, tuli meelde sinu jutu peale :) Panin mõned pildid sellest Soome reisist ülesse:
http://volli.webmedia.ee/2006_06_finland
Vasta