Sügismatk

Kõik mis on matkamise ja reisimisega seotud. Reisimuljed, matkade korraldamine jne.

Moderaator: volli

Vasta
andresh
Postitusi: 41
Liitunud: 14 Juun 2010, 15:37

Sügismatk

Postitus Postitas andresh »

Käes on aeg ette võtta üks vahva sügismatk (et olla paremini valmis
eelseisvateks talvematkadeks...)

Juhani kutsub 13-15.detsembril sügismatkale osa saama Põhja-Eesti mitmekesisest maastikust,
mis juhtumisi ka talle kodukant - Kuusalust põhja ja kirde poole jäävad
alad ning Juminda poolsaar. Nii on matkamarsruuti plaanitud piirkonna
parimad palad. Reede õhtune ööbimispaik ilmselt Kiiu-Aabla metsas,
järgmine öö mere ääres Tsitre kandis ning matka lõpppunkt Andineemes koos
saunaga.
Matka algus- ja lõpppunkti vahele võivad jääda Pikanõmme matkarada,
Majakivi, Pudisoo, Mädajärve org, Mustakatku mäed, Mustakatku soo, Muuksi
mägi, vanapagana viinakelder, kaunid vaated merele, Muuksi põhjasein,
rohkelt metsloomade radu ja jälgi (nt karu), jpm toredat hästi vahelduva
ilmega maastikul ning hea võimalus testida oma magamiskotti, telki,
priimust, matkavarustust ja matkakaaslasi.

Kui hakkas huvitama ja tahad rohkem infot, anna endast märku -
E- mail: juhani.almers@gmail.com
Telefon: 56603774
oma osalusest saad teada anda otse Juhanile või siin -
http://doodle.com/57qvurpm7spi99hm
Juhani
Postitusi: 3
Liitunud: 03 Dets 2013, 14:11

Re: Sügismatk

Postitus Postitas Juhani »

Hei!

Siin on on minu mõtted matkast:


1. Päev: (reede- saabumine)

Kuna minu juurde tulemiseks võib bussisõit võtta kuni 4 tundi aega, siis oleks mõistlikum kohale tulla autodega, see võtaks vaid ca. 2,5 tundi. Lisaks teeb see ka tagasi sõidu palju lihtsamaks ja ei sea pühapäevale rangeid ajapiiranguid, sest minu kodu juurest sõidab buss vaid korra päevas. Kohale tulemisega on siiski ka valik, et kas jätta autod minu juurde (mis oleks matka lõpp) ning siis minu juurest bussiga matka algusesse sõita. See tähendaks seda, et reede õhtul 20:43 väljub minu juurest (Loost) buss, mis jõuab Kiiu- Aablasse kella 21:04 paiku.

Kui keegi tahab ikkagi bussiga tulla, siis Tallinnast võiks hüpata Leesi bussile, mille number on 154. Buss väljub Balti jaamast, kuid saab peale hüpata ka bussijaama juurest Tartu mnt'lt. Buss väljub Balti jaamast 19:25. Ning sõitab järgneva tunni ning 45 minuti jooksul läbi minu maalilise kodukandi. (Buss sõidab mööda Vana- Narva mnt'd, mis on päris kena minu arust). Bussi lõpp- peatus on Leesil. Kuid maha võiks minna Kiiu- Aablas.

Reedel ööbime Kiiu- Aabla metsas, kuna Juminda RMK plats on liiga kaugel.
Vett saab Juminda RMK kaevust ja Tstire kaevust ning minu kodust. Vahepeal on vaid kraave. Ning lõunasöökide ajal ei satu me ka asustuse juurde, kus saaks vett küsida.

2. Päev: (Laupäev- läbida tuleb kõva 17km)

Oletame, et oleme elanud esimese öö üle kusagil Aabla metsas. Meie algseks eesmärgiks oleks jõuda mööda metsasihte Pikanõmme matkarajale. Matkarajal võiksime alustada teekonda Majakivile. See teekond viib meid läbi kauni metsa rabani. Rabas on ka laudtee ning raba servas on vaatetorn, millelt avanevad maalilised vaated Kolga lahele ning Hara soole. Peale rabas käiku liiguksime mööda metsasihte kuni Pudisooni. Sihid viivad meid loodetavasti kenasse ja avarasse männimetsa. (Ma ei ole nendes sihtides tegelikult väga kindel, sest ise olen seal rabas mööda teid käinud rattaga.) Arvan, et kui oleme Pudisoole jõudnud on jalad juba veidi töntsid ja hakkab pimedaks minema. Edasi peab paar kilomeetrit liikuma asfaldil kuni Tsitre RMK laagriplatsile. Selle juures on ka kaev ja paar militaarobjekti.


3. Päev: (Pühapäev- läbimist ootab ca 14km.)

Alguses peaksime me natukese tagasi marssima oma ööbimiskohast, et jõuda Uuri külla, mis on juttude järgi üks iidne asum. Seal jõuab meie teekond haripunkti milleks on mäed. Alustuseks liigume mööda Muuksi mäge. Muuksis oli ka linnus, millest nagu arvata võis, suurt midagi järgi pole jäänud. Nüüd on seal soomepoiste mälestusmärk ja hea vaade meie esimese päeva teekonnale. Kurikuulsalt Muuksi põhjaseinalt võib korraldada ka laskumise, et matkale veidi vürtsi juurde lisada. Järgmiseks peatuseks oleks Turje kelder, selle külastuseks ei ole aeg siiski kõige parem, sest jaaniööl pidavat seal puhast viina alla voolama. Seetõttu kutsutakse seda kohta ka vanapagana viinakeldriks. Siin kandis on ka muidu kõvad viinaninad... Peale Turje keldrit liiguksima edasi mööda mäepealset edasi ning jõuaksime minu koduni, see on üks eriti lahe koht. (Vähemalt minu arust.) Kodus saaks sauna kah teha. Võibolla on meie peatus seal siiski üürikene, kui tahame näiteks Kuusalusse edasi liikuda. Selleks on vaja läbida veel viimased 9km tollest päevast. (Tsitrest minuni oleks mööda planeeritud rada ca. 10km) Minu juures saab teha ka boonusringi, mis oleks 4km mööda minu metsaradu. Kui liikuda vaikselt siis võib seal kohata loomi. Tihti näen seal karu ja põdra jälgi, sigu ja kitsi pole nagu mõtet mainidagi.

Arvan, et kui oleme jõudnud minu juurde, siis võiksime seal otsustada, et kas tahame liikuda Kuusalu poole või teha tiir minu juures metsas ja pärast sauna minna.

Selline on mu praegune pilt sellest matkast. Panen kirjaga kaasa ka minu improviseeritud kaardid sellest marsruudist.
Igasugused ettepanekud on loomulikult teretulnud!

PS. Ma ise ei tule autodega vaid katsun reedel Tartust kell 13:30 bussi peale minna. Seega ootaksin teid juba kohapeal.

Autodega oleks vast lihtsam sõita mööda Piibe maanteed. Tean, et mõned GPS'id näitavad, et Tartust minu juurde tulla oleks üle Kadrina kõige otsem.

Matkale on ennast märkinud ka Kaisa, aga mina tõesti ei tea kas Kaisa Nõges või Kaisa Rebane, seega ei oska seda kirja talle edasi saata.


Seiklusrohket sügist soovides,
Juhani
Juhani
Postitusi: 3
Liitunud: 03 Dets 2013, 14:11

Re: Sügismatk

Postitus Postitas Juhani »

Hetkel on matkal osalemas:

Karmen
Merili
Erik
Priit
Dagmar (autoga)
Rees
Oleg
Anni
Viki (autoga)
Kaisa

+mina ise
Viimati muutis Juhani, 09 Dets 2013, 22:30, muudetud 2 korda kokku.
priitn
Postitusi: 10
Liitunud: 24 Sept 2012, 14:23

Re: Sügismatk

Postitus Postitas priitn »

Tere!
Ma ilmselt pean auto jätma oma pojale...
Seega tuleks kellegi (auto) peale

Oman telki kahele inimesele, kaheinimese priimust.

Meil on vaja kahte õhtusööki, kahte hommikusööki - kas lõuna ajal võtame ainult oodet? Ettepanekuid menüü suhtes?
Piret
Postitusi: 13
Liitunud: 07 Okt 2011, 12:08

Re: Sügismatk

Postitus Postitas Piret »

Hooajalõpetamisest jäi üle kohvi, õli, 1 kg pudruriisi. Kui on soovi, saab need asjad minu käest.
Juhani
Postitusi: 3
Liitunud: 03 Dets 2013, 14:11

Re: Sügismatk

Postitus Postitas Juhani »

Hei!

Hetkel on autodega tulemas:

Dagmar - dagmarpiikov@gmail.com

Viki - viktor@fi.tartu.ee

Ma arvan et kõige lihtsam on teistel saata neile kiri ja nii leppida kokku, et kes kellega kohale tuleb.
Esmaspäeval saab seda vast ka trennis arutada.

Tulijad võiksid ka äkki oma telke välja pakkuda.

Lisaks, kas kellelgi on ka mõtteid söögi koha pealt?
Kas teeme kõik koos või majandavad ühe autoga tulijad end ise?
Ma arvan, et lõunaks võiks vast midagi kergemat kaasa võtta. Muidu oleks meil vaja kahte hommikusööki ja vast kolme õhtusööki, sest kindlasti olete te ka näljased kui kohale jõuate.

Kõike head!
Juhani
Viimati muutis Juhani, 09 Dets 2013, 22:29, muudetud 1 kord kokku.
Merili
Postitusi: 6
Liitunud: 25 Okt 2010, 21:41

Re: Sügismatk

Postitus Postitas Merili »

Mul veel selgub, kas ma saan tulla matkale.

Aga igal juhul on mul olemas telk 3-le inimesele, mida saaksin ka laenata kui vaja ja vajadusel ka priimus ,mis gaasiga väga enam ei tööta.
Vasta