Elbruse Läänetipp (5642 m) ja Idatipp (5624 m) sadula pealt,
28. juuli 2000 (Alan Rood + Viktor Palm)

4) 27.-28. juuli 2000

6) 1-alpinism, tehniline klass
7) Kesk-Kaukasus
8) Elbruse Läänetipp ja Elbruse Idatipp sadula pealt; tõus sadulale normaalmarsruudi pidi Prijut 11 ja Pastuhovi kaljude kaudu
9) Alan Rood ja Viktor Palm (kahene grupp)
10) 2B
11) 5642 meetrit ja 5621 meetrit
12) A.R.: Ilm oli marsruudi läbimise ajal soodne. Esimesel päeval, teel sadulasse oli enne lõunat soe ja päikesepaisteline ilm, kuid peale lõunat läks pilve. Õhtupoolikul, sadulas, oli tugev tuul lõunakaartest, temperatuur alla nulli. Teise päeva hommikul oli ilm selge ja päikese käes soe. Puhus kerge tuul. Peale läänetipus käimist, teel idatipule, tuul tugevnes. Tipus puhus juba nii kõvasti, et pidi teadlikult tasakaalu säilitama.
Peale tipust naasmist telgis väike puhkus. Allatulek peale lõunat - rada pilve sees, aeg-ajalt sajab rahet.
Laskumine osutus pikemaks, kui algul arvatud - tuli laskuda Azausse, kuna tõstukid ei töötanud. Osa laskumisest oli läbi tugeva vihma ja rahesadu.
13) Prijut 11 juurest, kust oma tõusu alustasime, on sadulani umbes 1km tõusu; sealt on mõlemasse tippu veel ligi 400m tõusu.
14) Kui ei oleks kõrgusefaktorit, oleks see maksimaalselt 2A marsruut (tehniliselt), kuigi ta on ka üsna pikk.
15) A.R.: Tagajalgade töö.
V.P.: Erinevalt teistest samal päeval Elbrusele ronijatest, ei alustanud me oma marsruuti mitte kell 2 öösel, vaid puhkasime oma telkides Prijut 11 juures korralikult välja ja ärkasime alles kella 10 paiku. Oma bivakivarustusega sadulasse minekut alustasime lõunapaiku - see võttis 7 tundi ja oli üsna kurnav. Sadulasse püstitatud telk võimaldas hommikuks oma jõuvarusid taastada, kuigi Alan kurtis öösel külmetamist. Ronimine läänetippu võttis meil umbes poolteist tundi, ja idatippu veidi rohkem - väsimus andis juba tunda, ja ka tugev külm tuul ei teinud asja lihtsamaks (kui läänetipus poseeris Alan õhukeses sponsorsärgis, siis idatipus tuli hoopiski polaaruurija tunne). Azausse jõudsime kella 9 paiku, juba pimedas. Nii pikka laskumist ühe päevaga (absoluutne kõrgustevahe umbes 3333m), ja seda jalgsi ja suure kotiga, pole ma varem kunagi teinud.
16) 3 - lumi ja jää.